Z ostatniej chwili

Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część druga

Generalnie rzecz ujmując skóra z pajączkami bardzo źle znosi kosmetyki z aktywnymi substancjami drażniącymi, np. retinolem czy kwasami owocowymi. Jednak stanowczo przyda się jej złuszczający peeling, ponieważ po nim skóra twarzy lepiej wchłonie produkty uszczelniające naczynia. Dlatego zamiast grubo czy drobnoziarnistego wybierz peeling enzymatyczny (gommage) do skóry bardzo wrażliwej. Musisz wiedzieć, że Witamina C, dieta i ruch najlepsze na popękane naczynka.

W związku z tym pojawia się więc pytanie jak zapobiec pogłębianiu się powstałych już zmian? Przede wszystkim zacznij się więcej ruszać. Natomiast jeśli nie możesz zapisać się na pływalnię lub do fitness klubu, chodź na spacery, ponieważ pół godziny szybkiego marszu dziennie nie tylko poprawi twoją kondycję, lecz wpłynie także na wygląd skóry: usprawni krążenie w żyłach głębokich i w naczynkach włosowatych. Dodatkowo wzbogać swoją dietę w produkty zawierające witaminę C, gdyż jest potrzebna do tworzenia się w skórze kolagenu, dzięki któremu ścianki naczyń krwionośnych są mocniejsze i bardziej elastyczne. Poza tym skuteczne jest także łykanie witamin C, K i P oraz preparatów zawierających rutynę, wyciąg z lipy, miłorzębu japońskiego oraz arniki górskiej. Przede wszystkim zmniejszają one kruchość naczyń, wzmacniają je, uszczelniają, obkurczają i zapobiegają ich pękaniu. Taka kuracja powinna trwać kilka miesięcy, natomiast w aptece możesz też kupić herbatki lub zioła ze składnikami wzmacniającymi naczynka. Jednak przyjmowanie leków najlepiej skonsultuj z internistą lub specjalistą od naczyń (flebologiem).

Musisz także wiedzieć, że wklepywanie kremów oraz łykanie preparatów z miłorzębem nie zlikwiduje już powstałych zmian. Jeśli jednak są one duże, potrzeba interwencji specjalisty, ponieważ dzięki serii zabiegów zamykania naczynek w salonie kosmetycznym albo w gabinecie medycyny estetycznej masz szansę trwale poprawić wygląd swojej skóry i wzmocnić jej zdolności obronne.

Generalnie rzecz ujmując przeciwwskazaniem do poddania się tego typu zabiegom jest: ciąża, cukrzyca, intensywna opalenizna, która sprawia, że żyłki są słabo widoczne, a zetknięcie melaniny z wiązką lasera może się zakończyć przebarwieniem. Ponadto podczas leczenia nie wolno przyjmować preparatów światłouczulających i przeciwzakrzepowych. Generalnie rzecz ujmując zabiegi najlepiej przeprowadzić jesienią, w czasie łagodnej zimy lub wczesną wiosną, gdy nie ma upałów i gwałtownych skoków temperatury. Natomiast po zabiegu przez kilka dni należy zrezygnować z masaży, gorących kąpieli oraz ćwiczeń. Poza tym co najmniej przez miesiąc trzeba starannie chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym, stosując preparaty z bardzo wysokim filtrem (minimum 50 SPF).

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak radzić sobie z problemami z uzębieniem u dzieci. Dodatkowo polecane kremy przeciwzmarszczkowe i sposoby zamykania naczynek.

Często czytane

Próchnica zębów mlecznych: przyczyny, objawy, leczenie
Epidemia próchnicy u dzieci - z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce
Dziecko u dentysty: jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się u dzieci?

Świeże newsy branżowe

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.
"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka
Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza
© Copyright Duchowosc. All Rights Reserved.