Z ostatniej chwili

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.

Trzeba przyznać, że usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, ponieważ coraz więcej osób zmaga się z tzw. pajączkami i nawracającym rumieniem. Natomiast jeśli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, a pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, że należy skorzystać z serii zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że teleangiektazje (cuperosa) to trwałe rozszerzone naczynia włosowate, które prześwitują przez naskórek w postaci "nitek" i większej ilości tworzą czerwoną "pajęczą sieć". Musisz wiedzieć, że nieleczone naczynka pękają i przylegają do siebie i dają wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia. Poza tym rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery, jednak szczególnie narażona jest skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Przede wszystkim charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiają się w okolicy policzków, nosa i brody.

Warto wspomnieć także o tym, że naczynka rozszerzają się i tworzą nieestetyczny rumień pod wpływem wielu czynników: pod wpływem zmian temperatury, pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych: wiatru, mrozu i promieni słonecznych, zdenerwowania, po wypiciu gorącej kawy i mocnej herbaty oraz po spożyciu alkoholu oraz pikantnych potraw. Musisz także wiedzieć, że przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej ocenia, z jakimi zmianami zmaga się pacjent, tzn. jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich ilość. Następnie na tej podstawie dobiera odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser lub przez elektrodę. Dodatkowo należy pamiętać, że co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać ziół fotouczulających oraz leków z kwasem salicylowym.

Koniecznie musisz wiedzieć także o tym, że laser IPL to potoczna nazwa urządzenia, które pozwala na zamykanie naczynek z użyciem energii świetlnej. Generalnie rzecz ujmując metoda ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z widocznymi gołym okiem "pajączkami". Chodzi oto, że rozszerzone naczynka są zamykane za pomocą ruchomej głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Dopiero podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Natomiast w kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Chodzi oto, że pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka wysuszają się i obumierają. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak radzić sobie z problemami z uzębieniem u dzieci. Dodatkowo polecane kremy przeciwzmarszczkowe i sposoby zamykania naczynek.

Często czytane

Próchnica zębów mlecznych: przyczyny, objawy, leczenie
Epidemia próchnicy u dzieci - z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce
Dziecko u dentysty: jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się u dzieci?

Świeże newsy branżowe

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.
"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka
Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza
© Copyright Duchowosc. All Rights Reserved.