Z ostatniej chwili

Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza

Jeśli masz popękane naczynka na twarzy lub pajączki na nogach to zamiast ukrywać nogi w spodniach, a twarz pod maskującym pudrem, idź do gabinetu medycyny estetycznej i rozpocznij leczenie. Musisz wiedzieć, że popękane naczynka to nie tylko problem estetyczny i nie należy ich lekceważyć. Przede wszystkim pajączki na nogach sygnalizują niewydolność żył, a te na twarzy mogą być początkiem alergii lub trądziku różowatego. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak pozbyć się popękanych naczynek. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że najczęściej naczynka pękają na skrzydełkach nosa, policzkach, brodzie i czole, a skutecznym zabiegiem likwidującym je jest elektrokoagulacja. Generalnie rzecz ujmując skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi, tzw. cera naczynkowa, to problem, który nęka wiele kobiet, zarówno tych nastoletnich, jak i dojrzałych. Zazwyczaj przyczynami tej przypadłości są predyspozycje genetyczne (najczęściej, bo aż w 80 proc.), wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Zwykle na kruche naczynka źle wpływa też opalanie, wielogodzinne stanie na wysokich obcasach i siedzący tryb życia.Musisz także wiedzieć, że zmiany najczęściej pojawiają się w czasie mroźnej zimy lub latem. Natomiast pod wpływem wiatru, mrozu czy ostrego słońca naczynia włosowate się rozszerzają i zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche. Poza tym to ułatwia oddziaływanie niekorzystnych czynników wywołujących stany zapalne. Pamiętaj także, że takie zmiany w naczynkach, z czasem coraz większe, mogą się już nie cofnąć, natomiast w terminologii fachowej określa się to mianem teleangiektazji.

Warto wspomnieć także o tym, że pajączki pojawiające się na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii. Natomiast te na nogach zapowiadają często niewydolność żył i powstawanie żylaków. Dlatego nie jest to więc tylko problem estetyczny. Poza tym mimo tych zagrożeń najczęściej go lekceważymy i nie poświęcamy mu należytej uwagi.

Powinieneś także wiedzieć o tym, że skóra płytko unaczyniona, ze skłonnością do rozszerzających się i pękających naczyń krwionośnych na twarzy i nogach potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji oraz specjalnych kosmetyków. W związku z tym najlepiej stosuj preparaty do cery z problemami naczynkowymi, wrażliwej albo nadwrażliwej oraz kremy z witaminą K. Poza tym podobnie jak łykane tabletki zawierają one substancje, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, uelastyczniają je i zmniejszają wrażliwość skóry. Natomiast jesienią i zimą, by zabezpieczyć skórę przed przemarznięciem powodującym pękanie naczynek, stosuj kremy półtłuste, a nawet tłuste. Przede wszystkich, gdy temperatura spada poniżej zera.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak radzić sobie z problemami z uzębieniem u dzieci. Dodatkowo polecane kremy przeciwzmarszczkowe i sposoby zamykania naczynek.

Często czytane

Próchnica zębów mlecznych: przyczyny, objawy, leczenie
Epidemia próchnicy u dzieci - z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce
Dziecko u dentysty: jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się u dzieci?

Świeże newsy branżowe

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.
"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka
Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza
© Copyright Duchowosc. All Rights Reserved.