Z ostatniej chwili

"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka

Koniecznie musisz wiedzieć o tym, że laser IPL to potoczna nazwa urządzenia, które pozwala na zamykanie naczynek z użyciem energii świetlnej. Generalnie rzecz ujmując metoda ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z widocznymi gołym okiem "pajączkami". Chodzi oto, że rozszerzone naczynka są zamykane za pomocą ruchomej głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Dopiero podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Natomiast w kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną.

Chodzi oto, że pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka wysuszają się i obumierają. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona.Generalnie rzecz ujmując cena za jeden zabieg wynosi ok. 400 złotych (policzki), a nawet 1000 złotych (cała twarz). Przede wszystkim zabiegi trzeba powtarzać w zależności do ilości naczynek, które należy usunąć. Poza tym zabieg laserem IPL można wykonywać jedynie u osób o bardzo jasnej cerze, ponieważ światło lasera wchodzi w reakcję z naturalnym barwnikiem skóry, czyli melaniną. Natomiast na skórze o ciemnej karnacji laser może powodować przebarwienia.

Pamiętaj także o tym, że dzięki, że dzięki laseroterapii i elektrokoagulacji usuniemy jedynie objawy, a nie przyczyny zmian skórnych. Niestety, ale zabieg zamykania rozszerzonych naczynek nie zapobiega bowiem pękaniu nowych. Natomiast jeśli nie będziemy odpowiednio dbały o cerę, to pojawienie się nowych pajączków będzie kwestią czasu. Pamiętaj także o tym, że aby nie pogarszać stanu skóry, należy używać odpowiednich kosmetyków, stosować odpowiednią dietę i odwiedzać gabinet dermatologa estetycznego przynajmniej 2 razy w roku.

Warto wspomnieć także o tym, że laser VPL (Variable Pulsed Light) to również potoczna nazwa dla urządzenia, które emituje wiązki światła o szerokim spektrum, które są pochłaniane przez skórę. Ten "laser" stosowany jest w celu usuwania mniejszych naczynek krwionośnych, których nie "złapie" IPL, i przewlekłego rumienia. Przede wszystkim rozszerzone naczynka zamyka się za pomocą głowicy w kształcie prostokąta, o powierzchni kilku cm2. Natomiast podczas zabiegu emituje ona mikrobłyski docierające do miejsc zmienionych chorobowo, a w trakcie zabiegu, podobnie jak w przypadku terapii laserem IPL, zachodzi proces fototermolizy. Zwykle cena jednego zabiegu wynosi ok. 300 zł (policzki).

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak radzić sobie z problemami z uzębieniem u dzieci. Dodatkowo polecane kremy przeciwzmarszczkowe i sposoby zamykania naczynek.

Często czytane

Próchnica zębów mlecznych: przyczyny, objawy, leczenie
Epidemia próchnicy u dzieci - z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce
Dziecko u dentysty: jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się u dzieci?

Świeże newsy branżowe

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.
"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka
Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza
© Copyright Duchowosc. All Rights Reserved.