Z ostatniej chwili

Zmarszczki na czole

Trzeba przyznać, że powstawanie zmarszczek na czole to jedne z najmniej estetycznych i najbardziej widocznych zmarszczek na twarzy. Niestety, ale są to zmarszczki pojawiające się pod wpływem marszczenia czoła ze zmartwienia czy złości, a nie od uśmiechu, w odróżnieniu od „kurzych łapek” czy zmarszczek w kącikach ust. Poza tym mogą mówić wiele o naszym, raczej negatywnym, nastawieniu do życia. Jednak zmarszczki na czole mogą pojawić się także dlatego, że odziedziczyłyśmy do nich predyspozycje, a codzienna pielęgnacja skóry pozostawia wiele do życzenia. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący zmarszczek na czole oraz jak z nimi walczyć. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że predyspozycje do wszystkich zmarszczek, nie tylko zmarszczek na czole, tak naprawdę dziedziczymy. Niestety, ale to, że pojawiają się wcześniej czy później, to zasługa genów. Oczywiście także rodzaj cery odgrywa w powstawaniu zmarszczek niebagatelną rolę: skóra tłusta starzeje się najpóźniej ze wszystkich. Jednak w obrębie skóry suchej i niewystarczająco nawilżonej zmarszczki pojawiają się szybciej. Dlatego proces starzenia się skóry zależy więc od jej stanu i typu.

Musimy być świadomi tego, że skóra także się starzeje, tak jak my, i z wiekiem traci swoją elastyczność. Ponadto skóra jest osłabiana promieniowaniem ultrafioletowym i zanieczyszczeniem powietrza. Niestety nie można tego uniknąć, ale można opóźnić za pomocą odpowiedniej ochrony i nawilżania. Generalnie rzecz ujmując zmarszczki na czole pojawiają się przy wielu minach: gdy się czymś martwimy, złościmy na coś czy jesteśmy zaskoczeni. Przede wszystkim zmarszczki najczęściej tworzą się w poziomie, ale zdarzają się także zmarszczki pionowe, np. pomiędzy brwiami.

Generalnie rzecz ujmując najlepszy sposób na opóźnienie pojawienia się zmarszczek to zdrowy tryb życia. Dlatego nie zapominaj o świeżych warzywach i owocach w diecie – zawierają one witaminy spowalniające proces starzenia: A, C, E, K. Poza tym pij co najmniej 10-12 szklanek dziennie. Dodatkowo na nawilżenie skóry ma wpływ także ilość wypijanej wody, nie tylko nawilżanie „zewnętrzne”. Przede wszystkim jednak pamiętaj, że odpowiednia ilość snu (około 7 godzin) poprawia wygląd skóry. Poza tym zawsze używaj kremu z filtrem UV faktor 15 (co najmniej!) – zwróć uwagę, czy chroni zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Ponadto unikaj wystawiania się na długotrwałe działanie słońca oraz unikaj dymu tytoniowego, zarówno palenia, jak i palenia biernego.

Warto wspomnieć także o tym, że peelingi mogą pobudzić skórę do regeneracji, gdyż poradzą sobie z niewielkimi zmarszczkami na czole. Pomimo to uważaj jednak, aby wybrać peeling odpowiedni dla twojej cery i niepodrażniający jej. Poza tym pół szklanki soku marchwiowego codziennie – to także sposób na poprawę wyglądu skóry. Po prostu spróbuj pić marchewkowy sok przez dwa tygodnie i obserwuj swoją skórę. Rzecz jasna nie zapominaj o pielęgnacji!

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak radzić sobie z problemami z uzębieniem u dzieci. Dodatkowo polecane kremy przeciwzmarszczkowe i sposoby zamykania naczynek.

Często czytane

Próchnica zębów mlecznych: przyczyny, objawy, leczenie
Epidemia próchnicy u dzieci - z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce
Dziecko u dentysty: jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się u dzieci?

Świeże newsy branżowe

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.
"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka
Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza
© Copyright Duchowosc. All Rights Reserved.