Z ostatniej chwili

Bye, bye wczesne zmarszczki mimiczne! Część pierwsza

Zmarszczki mimiczne niestety mogą pojawić się wcześnie i skutecznie popsuć nam humor. Pojawia się więc pytanie jak zapobiegać zmarszczkom mimicznym i się ich pozbyć? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, na ten temat. Przeczytaj go koniecznie!
Zacznijmy od tego, że każdego dnia wykonujemy niezliczone ruchy mięśni twarzy, które wyrażają nasze nastroje, emocje czy przeżycia. W dodatku nad mimiką często nie jesteśmy w stanie panować, ponieważ bywa ona odruchową reakcją na różne sytuacje. Dlatego przez tak często wykonywane ruchy mięśni twarzy tworzą się zmarszczki mimiczne. Chodzi oto, że jest to reakcja na śmiech, mrużenie oczu, marszczenie czoła czy ruchy brwi. Niestety, w efekcie zmniejszenia elastyczności skóry oraz obniżenia jędrności na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki powierzchniowe, nazywane właśnie liniami mimicznymi.

Przede wszystkim musisz być świadoma tego, że zmarszczki mimiczne mogą pojawić się przed trzydziestką, choć zdarza się, że skarżą się na nie już nastolatki, przykładowo nawykiem typowym dla krótkowidzów jest mrużenie oczu. Zwykle trudno wtedy nad tym zapanować, co sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych. Ponadto pamiętajmy, że skóra twarzy może zacząć starzeć się szybko (np. po 20. roku życia), a to sprzyja rozwojowi linii mimicznych. Dodatkowo dochodzą nam wahania hormonalne – szczególnie estrogenu – mogą zmniejszyć ilość kolagenu w skórze, co wpływa na rozwój zmarszczek. Jednak powstawaniu zmarszczek sprzyjają też czynniki środowiskowe: częsta ekspozycja na słońce i korzystanie z solarium, zanieczyszczone powietrze czy palenie papierosów.

Musisz także wiedzieć, że choć zmarszczek mimicznych nie da się uniknąć, zazwyczaj powodują przygnębienie – zwłaszcza u młodych kobiet. Ponadto na szczęście są one powierzchniowe, co oznacza, że tworzą się tylko na powierzchni skóry i można je łatwiej wygładzić niż zmarszczki głębokie. Jednak jeśli się nimi nie zajmiemy, z czasem zaczną się pogłębiać – szczególnie że wciąż wykonujemy te same ruchy twarzy. Przede wszystkim aby zmarszczki były mniej widoczne, powinnaś przede wszystkim zadbać o siebie. Dlatego unikaj solarium, a jeśli opalasz się na słońcu, zawsze stosuj krem z wysokim filtrem ochronnym (powinnaś się nim smarować, nawet jeśli nie masz w planach leżenia plackiem na słońcu; promienie i tak dotrą do twojej skóry). Poza tym zdrowo się odżywiaj, jak najczęściej się ruszaj (zwłaszcza na świeżym powietrzu), pij dużo mineralnej, niegazowanej wody i koniecznie się wysypiaj. Natomiast jeśli palisz, jak najszybciej rozstań się z nałogiem i unikaj alkoholu. Chodzi oto, że te wszystkie czynniki mają istotny wpływ na kondycję skóry.

Autorzy portalu

logo-footer

Na naszej stronie znajdziesz porady jak radzić sobie z problemami z uzębieniem u dzieci. Dodatkowo polecane kremy przeciwzmarszczkowe i sposoby zamykania naczynek.

Często czytane

Próchnica zębów mlecznych: przyczyny, objawy, leczenie
Epidemia próchnicy u dzieci - z czego wynika zły stan zębów dzieci w Polsce
Dziecko u dentysty: jakie zabiegi stomatologiczne wykonuje się u dzieci?

Świeże newsy branżowe

Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy.
"Laser" i elektrokoagulacja usuną popękane naczynka
Popękane naczynka: jak się ich pozbyć? część pierwsza
© Copyright Duchowosc. All Rights Reserved.